Příběhy.
Vaše & skutečné.

Co schůzka, to příběh. A každý je unikátní. Dohromady by vydaly na nejednu knihu. Nikdo neví, co bude a často ani kam míří. Důležité ale je, že naše častěji končí šťastně a i neřešitelné mívá řešení.

Sázkařka

Jak změnit pravděpodobnost v jistotu

Milá dáma před důchodem. Přivydělávala si na brigádách, starala se o handicapovanou dceru. Doufala, že jí popřeje štěstí a každý měsíc mu šla naproti s 2 000 Kč na Sportku. Za 10 let prosázela 240 000 Kč a vyhrála celkem sotva 10 tisíc Kč.

S paní jsme se domluvili, že za dalších 10 let to chce mít jinak. Každý měsíc místo Sportky 2 tisíce do konzervativního podílového fondu a voilá! Za 10 let měla na účtu 288 710 Kč.

Drobná změna v mentálním nastavení a první pořádná výhra v kapse.

Bilance: -240 000 Kč před / +288 710 Kč po.

Drahý rozvod

Jak vyřešit neřešitelné

Rodiče si nevybíráte, manžela ano. Když se manžel několik let trápí s podnikáním, naseká dluhy a utíká k alkoholu, konec je za rohem. Rozvod.

Ela z něj podědila -200 tisíc Kč. Dvě malé děti na krku, dluh a žádné bydlení. Banka jí v exekuci nedala ani korunu. Naštěstí do příběhu chtěli vstoupit její rodiče. Obešli jsme celý trh a nic. Jediné nečekané řešení čekalo ve stavební spořitelně. Rodiče si dočasně vzali hypotéku do 75 let, než Ela svůj dluh splatila a převedla hypotéku na sebe. 

I takto zdánlivě neřešitelný příběh nakonec vyústí ve šťastný konec. 

Mládí vpřed

Jak si splnit svůj sen o bydlení

Mladý pár, který mě oslovil přes sociální sítě. Slečně 20 let, jejímu příteli 24 let. Mají svůj společný sen – do svých 30 let mít vlastní rodinný dům v hodnotě 4–6 milionů Kč. Začali jsme proto společně tvořit rezervu 10–20 %, aby se jejich sen mohl stát skutečností…

Je hodně málo?

Jak se z nuly nastartovat

Manželé s příjmem přes 100 tisíc Kč. Nadstandardní životní styl byl příčinou, že byli vlastně stále bez peněz. Po našich 2 návštěvách začali odkládat 5 tisíc Kč (10/23), po půl roce dalších 5 tisíc Kč (2/24). Za půl roku splacení spotřebáků (7/24) a spoření dalších 10 tisíc Kč. Dochází k dosycení krátkodobé rezervy a poté k přesunu do dlouhodobých rezerv…

Proměna

Jak se z konzervy stát akčňákem

Velmi konzervativní středoškolský pedagog toužil vždy po investičním bytě. Začal postupně investovat od malých částek, jednou ročně jsme jeho posun vyhodnotili. Časem zjistil, že není třeba být tolik při zdi  a že je velkým zastáncem akciového portofolia. Nakonec ho musím krotit, vše by dával do akcií…

Drobky

Jak z malých peněz udělat velké

Pan Josef si nikdy nedokázal vytvořit pořádnou rezervu. Pracuje v sociálních službách a měl pocit, že nemá z čeho. Roku 2018 jsme začali spořit 1 000 Kč, nyní posílá 3 500 Kč. V poměrně krátké době se mu podařilo vytvořit si rezervu přes 220 tisíc Kč.

Kouzlo 1 dne

Jak moc pomáhá změna úhlu pohledu

Pan Jiří s příjmem kolem 90 tisíc Kč má 2 malé děti a partnerku na MD. Řešil zvýšení limitů na pojistce z 1500 na 2400 Kč. Zdálo se mu to hodně a nechtěl navyšovat o tolik. Stačilo přepočítat na jediný den – dostatečný klid mu přineslo pouhých 30 Kč denně navíc…

Našli jste se v některém z těchto příběhů? 
Ozvěte se nám, najdeme řešení.