Jsou situace, které vás nenapadnou, že by se mohly stát zrovna vám. Ať už je to nemoc, rozvod nebo dokonce exekuce. Pojďme si ukázat na reálném příběhu, jak mohou zachránit situaci v rodině i rodiče, kterým už táhne na šedestátku.

Smutný příběh krásné ženy

Rodiče si nevybíráte, manžela ano. I tak se to někdy nepovede. Elin manžel se několik let trápil s podnikáním, až začal “sekat” dluhy a průšvihy, zkrátka vytloukat klín klínem. Neshody Ely a manžela a alkoholu vedly k rozvodu a “dědictví” 200 tis. z pokusu o pojistný podvodu bývalého manžela. Ela měla dvě malé děti a zkrátka nebylo z čeho to splácet. Navíc kde teď bude bydlet. Nájmy dosahují v roce 2018 astronomických výšin a hypotéka je nereálná – žádná banka by ji v exekuci nepůjčila ani korunu.

Kde budu bydlet? Aneb do jakého věku si můžete vzít hypotéku?

Shoda náhod tomu chtěla, že její rodiče vlastní polovinu rodinného domu a vlastník druhé poloviny potřeboval prodat svou část. Ela však s exekučním výměrem neměla šanci na hypotéku. Její akční, až bych řekl zlatí rodiče, ji v tom nenechali a rozhodli se vzít si hypotéku na sebe. Jenže už taky nejsou nejmladší. Našli jsme řešení, jedno jediné, bezpečné řešení, které na finančním trhu bylo. Rodiče si vezmou hypotéku na sebe do 75 let (šílené, ale dočasné), protože příjem nám na kratší splatnost nestačil. Banka akceptuje účel hypotéky na řešení hypotéky pro členy rodiny. A jakmile dcera Ela splatí exekuci, převede si v další fixaci hypotéku na sebe, protáhne si splatnost hypotéky, aby to zvládala splácet. Uf, ten osud je někdy tvrdý. Naštěstí andělé jsou tu s námi…

Šťastný konec

Vše dopadlo podle plánu, během září byl exekuce splacena, dcera se zbavila všech dluhů. Teď už zbývá jen nastavit tvorbu rezerv… Ale jak? Podle jednoduchého klíče, který by se kdysi hodil i Michaelu Jacksonovi.

Jaroslav Gall

Přečtěte si další příběhy s většinou šťastným koncem.