test

test

testsets gdfg adf

Penze2024-02-25T18:55:46+01:00

Téma: Penze

Jak si udržet životní standard a mít penzi v penzi?

Penze není jen odměnou za práci, ale za moudrost v investicích a péči o své finanční zdraví. Budujte si důstojnou budoucnost!

Udržet životní standard v důchodu vyžaduje následující: Začít včas. Pravidelně odkládat do svého penzijního fondu. Tento fond bude sloužit jako bezpečný základ, umožňující vám užívat si důchodu bez výrazného omezení životního stylu.

Možná to někdy bude znamenat snížit nadbytečné výdaje. Včas splatit dluhy na bydlení – ulehčí to ekonomickému tlaku a umožní vám plně vychutnat důchodové období.
Fyzické, duševní a finanční zdraví jsou neoddělitelně spojeny s kvalitou důchodu. Někdy však přijdou nečekané výdaje. Plný penzijní fond vám pomůže tyto situace zvládnout.

Spolupráce s finančním poradcem vám poskytne individuální přístup k vašim konkrétním potřebám, posilující váš klid a jistotu v důchodu.

10 %

Fond na penzi. Mějte vlastní fond na penzi tvořený minimálně 10 % příjmů, který vám poskytne možnost žít život podle svých očekávání a potřeb i v penzi.

Co získáte včasnou přípravou rezerv na penzi?

1

Finanční bezpečnost

Budování dostatečného kapitálu, který lze využít k pokrytí životních nákladů při odchodu do penze.

2

Životní nadstandard

S dostatkem finančních prostředků lze plánovat cestování, koníčky a aktivity bez obav o finanční omezení.

3

Flexibilita & nezávislost

Rozhodování o svém životním stylu bez nutnosti záviset pouze na státních dávkách umožňuje žít podle svých představ a plánů.

4

Prevence problémů

Nižší riziko finančních obtíží v krizových obdobích, kdy je třeba vložit finanční injekci do svého zdraví nebo podpořit rodinu.

16 %

Pouze 16 % Čechů dokáže naspořit na svou penzi více než 1 milion Kč. Což znamená během 20 let postupně čerpat 5 900 Kč. Nekonečnou rentu 3 300 Kč. (Zhodnocení počítáno 4 % ročně).

Zdroj: Novinky.cz, Výpočet: Jaroslav Gall

Co vás nemine, když svou penzi nebudete řešit včas?

1

Riziko vyšších nákladů než příjmů

2

Omezená flexibilita

3

Závislost na sociálních dávkách

4

Omezený vliv na budoucnost rodiny

Časté dotazy

Je lepší penzijní spoření nebo investiční fondy?2024-02-11T18:32:35+01:00
  1. Penzijní fondy – obsahují investiční fondy, takže vnitřek je stejný. Máte možnost získat stání příspěvky. Máte však omezenou likviditu prostředků (až po dosažení 60 let). 
  2. Investiční fondy – můžete ovlivňovat strategii uvnitř, přizpůsobovat ji vývoji na trzích. A máte dostupnost peněz bez omezení v případě nutnosti. 

Každá varianta má své. Doporučení zní využít kombinaci obou, snižujete riziko, maximalizujte výnos.

Mohu v penzijním spoření přijít o peníze?2024-02-11T18:31:43+01:00

Pokud nepřijde nějaký armageddon, tak ne. Prostředky jsou investovány v různých aktivech, firmách, státech, tudíž je tam dostatečná diverzifikace. Co však může přijít je poklesy na trzích, tomu se nelze vyhnout. Dlouhodobý průměr výnosu fondů je nad inflací.

Jaký je optimální čas začít připravovat se na penzi?2024-02-11T18:31:13+01:00

Optimální čas začít je co nejdříve. Když máte do penze 30 let, stačí vám 1 000 Kč měsíčně na naspoření 1 milionu Kč. Pokud máte do penze 15 let, na 1 milion Kč potřebujete odkládat 3 500 Kč.

Je zlato vhodné na zajištění důchodu?2024-02-11T18:30:18+01:00

Pokud nejste zlatník a nedokážete prací se zlatem generovat příjem, tak může být maximálně doplněk zajištění na penzi, max 5-10% vaši peněz na penzi. Důvody najdete v článku zde.

Jak zajistit, že má příprava na penzi správný směr?2024-02-11T18:29:58+01:00

Pravidelná revize a aktualizace plánu na penzi jsou klíčové. Konzultace s finančním poradcem a průběžné sledování změn ve vašem životě mohou zajistit, že máte směr, který vás bez zbytečného riskování svých volných prostředků připraví na penzi.

Co dělat, pokud začínám přípravu na penzi později v životě?2024-02-11T18:29:06+01:00

Viděli jste film s Jackem Nicholsonem „Lepší pozdě nežli později“? I když začínáte později, stále je to lepší než čekat.

Nejčastější mýty o investování

Jablečný sad taky nezačne plodit hned po zasazení stromů. Když začnete ve

Spoléhání se výhradně na státní důchod může být riskantní. Je důležité si tvořit svůj vlastní penzijní pilíř.

Ponechání peněz na běžném účtu může znamenat, že ztrácejí svůj potenciál třeba o polovinu za 20 let! Rozumné investování může být klíčové pro dosažení optimálních výnosů a udržení hodnoty vámi vydělaných peněz.

Předpoklad, že rodinní příslušníci automaticky poskytnou finanční podporu v důchodovém věku se nemusí vyplnit. Sendvičová generace má dost problémů sama se sebou (starat se o děti a rodiče zároveň).

Nikdy není pozdě začít. Žít i řešit penzi.
Více než 14 let vám pomáháme užívat si klidné stáří.

Nevíte si rady s penzí? Nejste na to sami.

Current step:1Step 1
2Step 2
3Step 3

Co byste chtěli řešit?

Kolik je vám let?

Nechte nám kontakt. Obratem se vám ozveme.

Vaše údaje budou použity pouze pro kontaktování za účelem řešení Vašeho dotazu či tématu, jak je uvedeno v našich Zásadách ochrany osobních údajů. Odesláním s nimi souhlasíte.

Nechce se vám čekat?
Neztrácejte čas dalším čtením a udělejte první krok.

Go to Top