test

test

testsets gdfg adf

Pojištění2024-02-25T18:54:40+01:00

Téma: Pojištění

Jak se kvalitně a smysluplně chránit?

Pojištění znamená péči. Kvalitní pojistka je klíčem k bezpečnému zítřku, smysluplná ochrana posiluje váš životní příběh. Investujte do svého klidu.

Kvalitní a smysluplné pojištění je klíčovým prvkem finančního plánování, který poskytuje ochranu a bezpečnost v případě neočekávaných událostí. To může zahrnovat životní pojištění, pojištění v případě úrazu nebo nemoci, pojištění majetku a odpovědnosti.

Prvním krokem k výběru kvalitního pojištění je pečlivé zhodnocení svých potřeb a situace. Tzn. jaké máte příjmy, výdaje, jaké jsou vaše závazky (hypotéka, děti apod.). Životní pojištění může poskytnout finanční pomoc rodině v případě úmrtí, zdravotní pojištění zajistí léčebné náklady, a pojištění majetku chrání váš majetek před nepředvídatelnými událostmi, jako jsou rozmary počasí (vítr, požár nebo přebytek vody tam, kde zrovna nechcete).

Naklikat si pojištění online je jako stanovit si diagnózu bez lékaře. Důležité je také pečlivě číst podmínky pojistných smluv a poradit se s odborníkem, abyste získali komplexní přehled o krytí a výlukách. Je dobré se vyhnout pojištění, které přetěžuje váš rozpočet a zároveň nekryje rizika, která potřebujete – pak jsou to nadbytečné pojistné produkty.

50 %

Minimální krytí vašich finančních závazků u životního pojištění. To znamená, že pokud například máte hypotéku, úvěry nebo jiné závazky, které by váš partner nebo rodina museli splácet v případě vaší nečekané smrti, mělo by pojistné plnění životního pojištění pokrýt alespoň polovinu těchto finančních závazků.

Co získáte kvalitním pojištěním?

1

Rychlé a spravedlivé vyplacení

Pomoc poradce při vzniku pojistné události s hlášením pojistné události minimalizuje stres, nepříjemnosti a nesrovnalosti.

2

Zajištění rodinné budoucnosti

Kvalitní životní pojištění jako záruka finanční stability pro vaši rodinu v případě vašeho úmrtí.

3

Podpora v náročných situacích

Podporu v situacích, kdy se ocitnete bez příjmu ze zaměstnání nebo podnikání z důvodu dlouhodobé nemoci či invalidity. 

4

Prevence finančních katastrof

V případě havárie, nemoci nebo jiné nečekané události pojištění pomáhá minimalizovat finanční dopady události.

4 %

Pouze tolik vážných zdravotních problémů vznikne úrazem, 96 % je nemocí. Kdo má pouze tzv. úrazovku, je pojištěn z pouhých 4 %. Ne vše, co je na venek nejvíce viditelné, je ve skutečnosti nejčastější problém. Že člověk měl nehodu, poznáte na první pohled. Že má neléčitelnou cukrovku na člověku na ulici nepoznáte.

Zdroj: ČSSZ, jaroslavgall.cz

Co vám hrozí u nevhodně nastaveného pojištění?

1

Nedostatečná ochrana

2

Nepokryté rizikové scénáře

3

Zbytečné náklady na pojištění

4

Problémy při vyplácení škod

Časté dotazy

Co dělat v případě škody a jak podávat nárok na pojištění?2024-02-11T18:05:05+01:00

V případě škody byste měli okamžitě informovat sjednatele pojištění resp. pojišťovnu. Podání nároku zahrnuje poskytnutí potřebných dokumentů a informací o události. Pojišťovna vám poskytne pokyny a pomůže vám s procesem vyřízení nároku.

Jak často se má přezkoumávat pojištění?2024-02-11T18:04:47+01:00

Je doporučeno pravidelně přezkoumávat své pojištění, a to při změnách životní situace (změna příjmu, výše závazků, změna profese) a dále finančních podmínek nebo legislativy. Tato pravidelná revize zajišťuje, že máte stále adekvátní ochranu.

Je možné kombinovat různé druhy pojištění?2024-02-11T18:04:16+01:00

Ano, je možné kombinovat různé druhy pojištění v rámci tzv. pojistného portfolia tak, aby nevznikla zbytečná mezera. Mnoho lidí kombinuje životní pojištění s pojištěním majetku a odpovědnosti pro komplexní ochranu.

Jaký vliv má můj zdravotní stav či věk na cenu pojistného?2024-02-11T18:03:33+01:00

Stavu zdraví, věk, profese a rizikovost sportovních aktivit mají významný vliv na cenu pojištění. Například kouření, nebezpečné povolání nebo registrovaný kolektivní sport nebo zdravotní problémy mohou zvýšit cenu některých druhů pojištění.

Nejčastější mýty o pojištění

Realita: Murphyho zákony znáte. Neočekávané události se mohou stát každému, obzvlášť ve chvílích, kdy se to hodí nejméně. Kdy je hodně věcí najednou, stres, tlak zvenčí…

Realita: Nejčastější důvod pro neplnění je, že riziko není vůbec pojištěno. Dalším důvodem je neuvedení detailů do zdravotního dotazníku. Další důvod je volba levného pojištění, kde je řada výluk.

Realita: Mladí lidé mohou mít v blízké budoucnosti závazky, jako jsou studentské půjčky, hypotéky nebo rodinné závazky. Pojišťovna vás navíc ráda pojistí když jste mladí a zdraví. Když jste nemocní a staří, tak je na pojištění pozdě, nikdo vás nepojistí…

Realita: Cena pojištění závisí na mnoha faktorech, včetně věku, zdraví a typu krytí. Některé druhy pojištění, jako je životní nebo zdravotní, lze přizpůsobit rozpočtu.

Realita: Krytí od zaměstnavatele může být omezené. Může se vztahovat jen na situace na pracovišti. Nebo až budete měnit zaměstnavatele, najednou se ocitnete bez krytí příjmu a s dvěma malými dětmi, hypotékou na 5 milionů a vysokým tlakem/cholesterolem atd. budete obtížně pojistitelní…

Realita: Kvalita a spolehlivost pojišťoven se liší. Je důležité vybrat si důvěryhodnou pojišťovnu s dobrou reputací.

Realita: S moderními technologiemi a odborným poradenstvím je možné pojišťovací proces zjednodušit a přizpůsobit potřebám klienta. Je důležité se zeptat na všechny otázky a nechat si vše vysvětlit.

Je lepší problémům předcházet, nežli je řešit.
Více než 14 let vám pomáháme chránit, na čem vám záleží.

Nevíte si rady s pojištěním? Nejste na to sami.

Current step:1Step 1
2Step 2
3Step 3

Jaké pojištění byste chtěli řešit?

Jaký typ pojištění řešíte?

Nechte nám kontakt. Obratem se vám ozveme.

Vaše údaje budou použity pouze pro kontaktování za účelem řešení Vašeho dotazu či tématu, jak je uvedeno v našich Zásadách ochrany osobních údajů. Odesláním s nimi souhlasíte.

Nechce se vám čekat?
Neztrácejte čas dalším čtením a udělejte první krok.

Go to Top