Je pro vás složité doložit oficiální příjmy pro banku, ač je ve skutečnosti máte? Jste například podnikatel a optimalizujete daně, nebo jste řidič kamionu s dietami apod.? Teď už to nebudete mít tak snadné. Bude čím dál víc platit “Do banky bez peněz nelez”.

 

Aktualiozováno 23.10.: Equa bank omezuje hypotéku bez dokládání příjmu. Od středy
19. 10. Equa bank omezuje Hypotéku BEZ pouze na podnikatele.

Aktualizováno 21.7.: Raiffeisenbank je po Hypoteční bance druhou bankou, která z důvodu blížících se legislativních změn ruší bezpříjmovou hypotéku! Současně s tím dojde od 1. 8. 2016 ke změně metodiky, nejdůležitější změny v nové metodice:

  • RB zastavuje poskytování hypotečních úvěrů EQUI (bez dokládání příjmu) ,
  • přestává akceptovat příjmy z obratu s.r.o.,
  • přestává akceptovat jako příjem cestovní náhrady (diety)

V srpnu budou moci být dodělány poslední hypotéky tohoto typu se standardní měsíční platností garance úrokové sazby. Třeba to ještě stihnete.

Tip: Hypotéka bez dokládání faktur a peníze dopředu

Stavíte či rekonstruujete a nechce se vám dokládat bance, co přesně a za kolik jste prostavěli? Pak je mám dobrou zprávu. Řada bank již tuto situaci zvládá celkem snadno – revizí odhadu. Sice to stojí většinou kolem tisícovky, ale za úlevu byrokratické zátěže to stojí. Funguje to tak, že dle dohody s bankou načerpete do výše zástavy či spíše do výše např. 85% hodnoty aktuální zástavy, pak prostavíte další milion, pozvete odhadce, ten potvrdí proinvestovanost peněz a banka pouští další peníze.

Jedna z bank dokonce umí čerpat standardně 500 tis. nad zástavu nemovitosti, tedy dopředu, což řadu situací značně usnadní.