Před pár lety utopie, dnes realita. I jako podnikatel (OSVČ) dosáhnete na hypotéku s běžnými parametry. A není zas tak důležité, jestli vedete daňovou evidenci nebo uplatňujete výdajový paušál.
Každá banka má samozřejmě svá specifika. Ale jde o to, že i když optimalizujete daňové přiznání, nemusí to nutně znamenat zdražení úvěru oproti zaměstnaným lidem, kteří dokládají “standardní” potvrzení o příjmech. Někdy stačí pro doložení příjmů předložit dokonce jen čestné prohlášení. Téměř neuvěřitelné, že?
Příklad z praxe: Muž 36 let, podnikající třetím rokem dosáhl při loňském obratu 554 tis. Kč na hypotéku ve výši 2,7 mil. Kč s úrokovou sazbou 1,89 %. Podnikatel uplatňuje 60% paušál, žije s rodinou, manželka v domácnosti, dvě děti.
Výsledek tedy je, že jako podnikatel stále rozumně optimalizujeme daně, ale hypotéku získáme s obdobnými parametry, jako zaměstnanci.
Proč se mnou? Protože se vyznám
Financování bydlení a hypotékám se věnuji šestým rokem. Vyřídil jsem přes úvěry v hodnotě přes 60 milionů. A oproti ostatním vám zdarma zařídím:
- ocenění nemovitosti pro zástavu (smluvním odhadcem banky)
- komunikaci se stavebním a katastrálním úřadem
- kontakty na ověřeného advokáta – specialistu na nemovitostní smlouvy
- kontakty na zkušené stavební inženýry
- začlenění hypotéky do dobrého finančního plánu, třeba navázání na stavební spoření
- a samozřejmě komunikaci s bankou
Další info o hypotékách:
- Hypotéka pod lupou aneb hypotéka pro OSVČ, družstevní bydlení, 100% hypo,…
- Konsolidace úvěrů
- Vyplatí se ještě úvěr ze stavebního spoření, Refinancovat překlenovací úvěr?