Před pár lety utopie, dnes realita. I jako podnikatel (OSVČ) dosáhnete na hypotéku s běžnými parametry. A není zas tak důležité, jestli vedete daňovou evidenci nebo uplatňujete výdajový paušál.

Každá banka má samozřejmě svá specifika. Ale jde o to, že i když optimalizujete daňové přiznání, nemusí to nutně znamenat zdražení úvěru oproti zaměstnaným lidem, kteří dokládají “standardní” potvrzení o příjmech. Někdy stačí pro doložení příjmů předložit dokonce jen čestné prohlášení. Téměř neuvěřitelné, že?

Příklad z praxe: Muž 36 let, podnikající třetím rokem dosáhl při loňském obratu 554 tis. Kč na hypotéku ve výši 2,7 mil. Kč s úrokovou sazbou 1,89 %. Podnikatel uplatňuje 60% paušál, žije s rodinou, manželka v domácnosti, dvě děti.

Výsledek tedy je, že jako podnikatel stále rozumně optimalizujeme daně, ale hypotéku získáme s obdobnými parametry, jako zaměstnanci.

Proč se mnou? Protože se vyznám

Financování bydlení a hypotékám se věnuji šestým rokem. Vyřídil jsem přes úvěry v hodnotě přes 60 milionů. A oproti ostatním vám zdarma zařídím:

  • ocenění nemovitosti pro zástavu (smluvním odhadcem banky)
  • komunikaci se stavebním a katastrálním úřadem
  • kontakty na ověřeného advokáta – specialistu na nemovitostní smlouvy
  • kontakty na zkušené stavební inženýry
  • začlenění hypotéky do dobrého finančního plánu, třeba navázání na stavební spoření
  • a samozřejmě komunikaci s bankou

Další info o hypotékách:

Chcete to nezávazně probrat? Napište mi

Vaše jméno (*)

Váš email (*)

Předmět

Vaše zpráva (*)