Že bych zaznamenal po 8mi letech praxe opravdu progres? Ve středu mi přišel pro mě překvapující a o to milejší mail od paní, se kterou jsme se viděli a bavili o financích poprvé (schůzka, které finanční poradci říkají analýza). E-mail zde uvádím téměř doslovný, doplněný o číslování a pár doplňujících slov, samozřejmě se svolením paní KK.

Byla to trochu jiná zpětná vazba, než mi dal asi před šesti lety kamarád. “Jardo, tohle přesně už jsme slyšeli minule od paní z OJB” Tehdy mně to moc nepotěšilo. Nejspíš měl tehdy pravdu. Tak snad jsem na tom trochu zapracoval :).

**********************************

Středa, 30. srpna 2017, 18:23 PM

Zdravím Vás, pane Galle,

jen jsem chtěla dodatečně poděkovat za dnešní schůzku .. bylo to pro mne pozitivní a smysluplné setkání, v příjemném prostředí. Jste první finanční poradce, na kterého se s radostí budu obracet. Možná se zeptáte, jaký byl pro mě hlavní rozdíl? Tak tedy:

U předchozích poradců jsem při první schůzce trávila přes hodinu, spíš hodinu a půl. Takže Vaše EFEKTIVITA. (Schůzka trvala asi 40 min.).

Nezaznamenala jsem u Vás křížový výslech, kolik přesně mám peněz, přesné vyčíslení, dopodrobna .. i kolik mám v obálce doma pod polštářem. Chápu, že pokud mi někdo má poradit co s penězi, že to potřebuje vědět .. ale ta forma ždímání informací, naléhání, zkrátka neetické jednání, toho jsem se u Vás nedočkala. Takže Vaše VNÍMAVOST.

Všichni mi kreslili tisíce grafů, obrázků, vývojové tendence, druhy všeho .. na čtyři A4. Vy jste zmínil 4 typy lidí, jak se chovají ke svým penězům, a utrácejí do pasiv a aktiv, smysl dlouhodobých investic .. no krásný, pochopila jsem to lépe, než nad těmi čtyřmi A4. Takže Vaše SROZUMITELNOST.

U předchozích poradců se  hrozně se řešilo, co kdyby nastalo, co kdyby přišlo … všichni kreslili katastrofy, hroznou budoucnost, proti které je potřeba se pojistit. Ač jsem se vyjádřila jasně o pozitivním myšlení, že nepotřebuji úrazové pojištění, ani pojištění proti blbosti, že na některé věci se nelze připravit, je potřeba to řešit, až to přijde .. všichni mi to rozmlouvali a nutili mě uzavřít životní pojištění a jiná pojištění. Vy jste se zeptal, jestli se o mne má kdo postarat .. a Vaše vyhodnocení, že 433,- Kč místo do pojistky je dát na charitu bude lepší a pro mě smysluplnější… úžasný. Takže Vaše POROZUMĚNÍ.

Všichni předchozí chtěli vidět hned u dveří všechny smlouvy, hned je všechny předělávat, takový souboj, že ten dosavadní finanční poradce je lepší než ten předchozí. Vy jste si je prohlédl, lehce zhodnotil a byl v klidu. Takže Vaše PROFESIONALITA.

No a to prostředí dělá taky své, Vinohrady, dřevěné parkety, ….

Všichni si hned chtěli domluvit další schůzku, že je potřeba se s nimi pravidelně setkávat (skoro častěji než s maminkou!!!). Vám stačilo říct, že se ozvu sama, až budu potřebovat, až mi přistane milion na účtu .. hi hi. Takže Vaše NESPĚCHÁNÍ.

Toť asi vše .. no neměla jsem v úmyslu psát seminární práci .. ale vypadlo to ze mě. Děkuji .. též krásné a poklidné dny přeji .. ve zdraví, s optimismem a dobrou náladou.

KK

********************

Děkuji za zpětnou vazbu a budu se těšit na spolupráci. Jaroslav Gall